O nas

Pracownia Technologii Światłowodów (PTŚ) UMCS stanowi jednostkę w ramach Instytutu Nauk Chemicznych Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Doświadczenie PTŚ w dziedzinie technologii światłowodów sięga lat 70. ubiegłego wieku. Pracownia jest jedną z nielicznych uniwersyteckich jednostek badawczych w Europie posiadających kompletną linię technologiczną do wytwarzania światłowodów. Technologia opracowana i rozwijana w Pracowni jest technologią w pełni niezależną i stanowi polską specjalność o unikalnej wartości.

O doświadczeniu i wysokim poziomie badań realizowanych w Pracowni Technologii Światłowodów UMCS świadczy również ciągła obecność w projektach finansowanych z funduszy Programów Ramowych Unii Europejskiej.

Jeśli chcesz poznać historię Pracowni Technologii Światłowodów, przejdź tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym doświadczeniu, przejdź tutaj.

Jeśli interesuje Cię, jaką infrastrukturą dysponujemy, przejdź tutaj.

O naszych pracownikach przeczytasz tutaj.

O realizowanych przez nas projektach dowiesz się z dedykowanej zakładki.